Rynek nieruchomości w Polsce - domy, mieszkania. działki

Problemy z jakimi muszą zmierzyć się właściciele psów i kotów

Problemy z jakimi muszą zmierzyć się właściciele psów i kotów

Domowe zwierzęta to wiele obowiązków. Do tych najbardziej wymagających należą psy i koty. Tych pupilów nie trzymamy z żadnych klatkach, ale pozwalamy poruszać się swobodnie po naszym domu lub na popseji wokół budynku. Ale jakie są związane z tym problemy i zagrożenia ?

PSY:

Psiaki są naszymi towarzyszami w codziennym życiu. Często chodzą tymi samymi drogami co my, przypominając o pieszczotach lub zgłaszając gotowość do zabawy. Ale co jeśli nie mamy odpowiednio dużo czasu dla naszego pupila? Wtedy często zdarza się, że meble i buty znacząco cierpią. Psy pozostawione na długi czas same, zamknięte w mieszkaniu, wyładowują nadmiar swojej energii lub ukrywany strach i złość poprzez niszczenie sprzętów domowych. Niektórzy starają się zamykać psy w jakimś miejscu na czas nieobecności właściciela, ale chyba sami nie chcielibyśmy być zamknięci w jednym miejscu przez cały dzień. Dlatego warto zabezpieczyć sprzęty przed możliwą dewastacją lub postarać się zapewnić psu ciekawe zabawki dla wypełnienia sobie całego dnia, lub po prostu znaleźć towarzystwo dla pieska, podczas naszej nieobecności. Psy również nie należą do czyściochów. Ślady łap, czy kałuże wody na podłodze po wypiciu wody, to codzienność. Kupując psa, musimy być gotowi na to, że nasz dom nie będzie zawsze sterylnie czysty. Kolejnym problemem jest sierść, która przy zmianie pór roku lnieje i znajduje się w każdym zakamarku domu. Rozwiązaniem jest dobra szczotka dla mojego psa. Wyczesując włosy regularnie będziemy mogli w znacznej mierze pozbyć się tego problemu.

KOTY:

Koty podobnie jak psy lubią czasami podrapać domowy sprzęt nie przejmując się skutkami. Aby zminimalizować straty zapewnij swojemu kotu dobry drapak, który będzie dla niego świetną rozrywką w nudne dni. Ale dodatkowym ważnym problemem przy posiadaniu kota jest kuweta. Trzeba pamiętać o jej czyszczeniu i regularnej wymianie żwirku, aby nasz kot czuł się zadbany, ale przede wszystkim dla czystości domu i komfortu jego domowników.

Decyzja o kupnie psa i kota powinna być przemyślana. Przyszli właściciele muszą pamiętać, że zwierzęta rządzą się swoimi prawami, dlatego szczególnie powinniśmy zadbać o ich wygodę i zdrowie.