Rynek nieruchomości w Polsce - domy, mieszkania. działki

Szampony Wella

Szampony Wella

Nasze włosy codziennie narażone są nie tylko na czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV, słońce, wiatr, mróż, ale także na uszkodzenia, które powodujemy sami, niewłaściwie je pielęgnując. Aby cieszyć się pięknymi i lśniącymi włosami powinniśmy poświęcić im codziennie więcej uwagi.

Pielęgnacja i regeneracja

Podstawą do uzyskania pięknych, zdrowych włosów jest ich odpowiednia pielęgnacja. Nasze włosy powinniśmy czesać zawsze od końcówek, nie od czubka głowy, w ten sposób ograniczymy ich wyrywanie. Poza tym wszelkie kosmetyki do pielęgnacji, regeneracji i stylizacji powinny być przeznaczone bezpośrednio do naszych włosów, dlatego nie podbierajmy szamponu naszemu chłopakowi, czy siostrze. Idealnie dopasowany szampon, odżywka i maseczka potrafią zdziałać cuda! Szampony Wella zostały stworzone dla każdego rodzaju włosów, musisz tylko odnaleźć preparat odpowiedni dla ciebie – włosy z problemem łupieżu, pozbawione objętości, zniszczone, matowe, siwe, farbowane, kręcone. W bogatej ofercie Welli, każdy znajdzie szampon dla siebie. Podobnie wybierz odpowiednią odżywkę i maseczkę. Z takim zestawem z pewnością przywrócisz blask swoim włosom.

Gdy już wybierzesz odpowiednie preparaty, zadbaj o włosy w odpowiedni sposób. Szampon nakładaj zawsze na dłoń, rozcieńcz go delikatnie wodą, aby nie podrażniał skóry głowy, wmasuj go delikatnie we włosy. Pamiętaj, że masaż jest niezwykle ważny dla cebulek włosów – pobudza je do wzrostu. Włosy możesz umyć dwukrotnie, ale pamiętaj, by zawsze dokładnie spłukać je wodą. Najlepiej letnią, ponieważ taki zabieg zamknie cebulki i zapobiegnie przetłuszczaniu się włosów. Następnie na osuszone ręcznikiem włosy nałóż odżywkę lub maseczkę. Zazwyczaj odżywkę stosuje się częściej, lecz trzyma się ją na włosach krócej około 3-4 minuty, w odróżnieniu od maski, którą powinnaś stosować maksymalnie 2 razy w tygodniu. Maska zawiera więcej skoncentrowanych składników, aby zdążyła dogłębnie zadziałać zostaw ją na włosach około 10 minut. Zarówno maskę, jak i odżywkę po upłynięciu czasu należy zmyć letnią wodą, a włosy najlepiej owinąć ręcznikiem i dać im wyschnąć w naturalny sposób. Jeżeli jednak nie możesz sobie na to pozwolić i musisz korzystać z suszarki, pamiętaj o preparatach termoochronnych, które zabezpieczą włosy przed wpływem gorąca. Jeżeli to tylko możliwe zrezygnuj z prostownicy i lokówki, przesuszają one nadmiernie włosy, przez co stają się one matowe. Zamiast tego wypróbuj naturalne metody kręcenia włosów, np. papiloty. Ogranicz także użycie lakierów, pianek i preparatów do stylizacji. Jeżeli jednak nie potrafisz bez nich żyć, wybieraj te, które wzbogacone są o składniki naturalne, dzięki temu zabezpieczysz swoje włosy.

Dogłębna regeneracja

Czasem jednak zewnętrzna regeneracja nie wystarcza i nasze włosy domagają się odżywienia od wewnątrz, w takim przypadku dobrym pomysłem są suplementy diety, które dostarczą nam składników i witamin, które zregenerują nasze włosy na poziomie komórkowym. Warto także pamiętać o witaminach i mikroelementach występujących naturalnie w warzywach, owaochach i rybach.