Rynek nieruchomości w Polsce - domy, mieszkania. działki

Crossfit – sport nie tylko dla mężczyzn

Crossfit – sport nie tylko dla mężczyzn

Crossfit jest jednym z najcięższych treningów siłowych. Stworzony został jako program ćwiczeń dostosowany do amerykańskich żołnierzy i policjantów. Z czasem jednak zaczął być stosowany także przez szarych obywateli. Coraz częściej do grupy tej dołączą także kobiety. Okazuje się bowiem, że idealnie dopasowany do osoby program ćwiczeń może być wykonywany nawet przez najdelikatniejsze osoby. Wszystko zależy od profesjonalnego trenera.

Co prawda wiele kobiet boi się przyjść na trening crossfit, ponieważ obawia się, że będzie jedyną osobą na sali lub, że spowolni całą grupę. Nic bardziej mylnego! Co prawda crossfit w Polsce dopiero raczkuje, jednak w grupach treningowych jest coraz więcej pań, dla których trening jest niezwykle ważnym elementem codziennego życia. Co do zwalniania grupy nie zapominajmy, że głównym celem crossfitu jest wszechstronny rozwój ciała i podniesienie naszej wytrzymałości i odporności bez względu na kondycję wyjściową., bez względu na to czy wcześniej ćwiczyłaś, czy nie. Pamiętaj, że ćwicząc nawet w najbardziej zaawansowaną grupą wykonujesz tylko tyle powtórzeń, ile jesteś w stanie. Jeżeli wcześniej nie podnosiłaś sztang, nie dostaniesz od razu ciężkiego sprzętu do ćwiczeń. Zaczniesz delikatniej, aby stopniowo zwiększać intensywność treningu i poprawiać swoją sprawność ogólną.

W sali ćwiczeń (crossfit box) każdy ćwiczy ten sam WOD (workout of the day), jednak na swój indywidualny sposób pokonuje ograniczenia. Każdego dnia staje się lepszą wersją samego siebie. Dodatkowo wszyscy ćwiczący w grupie mogą liczyć na wzajemne wsparcie. Crossfiterzy tworzą swego rodzaju grupy, które rozumieją się bez słów – przeżyli w końcu ten sam morderczy trening. Wszyscy podkreślają przede wszystkim wspaniałą aurę wzajemnej motywacji towarzyszącą ćwiczeniom, więc z pewnością nie masz powodu czuć się skrępowaną.

Jeżeli natomiast obawiasz się, że po ćwiczeniach nabierzesz postury siłaczki uwierz nam, że Crossfit ćwiczą niepozorne kobiety i nawet po najintensywniejszych treningach nie wyglądają , jak uczestniczki zawodów strongman. Ćwiczenia rozwijają siłę, ale nie rzeźbią sztucznie mięśni, w odróżnieniu od siłowni. Jak podkreślają profesjonalni trenerzy kobiety cechują się silnymi górnymi częściami ciała. Bardzo dobrze wychodzi im podciąganie i pompki. Crossfit pomaga zwalczyć dysproporcje między górną, a dolną częścią ciała.

Ćwiczenia crossfitowe to oczywiście nie tylko atmosfera, ale także wspaniałe rezultaty, które motywują do dalszej pracy. Trening otwiera na nowe doświadczenia, nie jest monotonny (codziennie inny WOD), wzmacnia ogólną kondycję, pozwala przekraczać swoje ograniczenia. Crossfit wzmacnia wyraźnie tułów, więc pozwala zrelaksować się po pracy i zaakcentować mięśnie brzucha. Crossfit poprawia metabolizm, dzięki niemu niezwykle szybko spalamy tkankę tłuszczową. Dzięki takiemu treningowi kobiety stają się silne, bardziej sprawne i pewne siebie. Taki trening do doskonała inwestycja w swoje zdrowie i przyszłą kondycję.

Z pewnością są to ćwiczenia, które przypadną do gustu kobietom lubiącym nieszablonowe rozwiązania, otwartym na nowe doświadczenia i … nie zwracającym uwagi na swój wygląd w trakcie ćwiczeń lecz ceniącym boski rezultat.